Dzieci Slow life

Kiedy rodzisz dziecko wszystko się zmienia

Przy pierwszym dziecku po porodzie możesz przeżyć prawdziwą rewolucję. Nie nastawiaj się na nic, nie słuchaj „mądrych” rad, bo i tak będzie inaczej niż myślałaś. Po co się zawieść? Kiedy rodzisz dziecko wszystko się zmienia. Twoje priorytety nagle skierowane są głównie na tą małą istotkę, a stare problemy często przestają mieć znaczenie. Myślisz o drzemkach, kolejnym karmieniu, bólu brzuszka albo pierwszych uśmiechach. Tracenie czasu na zakupy, chodzenie bez celu po sklepach lub sieci staje się marną rozrywką. Oczywiście do czasu aż musisz uciec z domu i chwilę odpocząć. Bo wszystko się zmienia, ale nie zapominaj o sobie. Jesteś kobietą, masz swoje pasje i ulubione zajęcia. Nawet gdy urodzisz dziecko walcz o nie. Nawet chwila dla siebie ma znaczenie. Ona dodaje sił na nieprzespane noce, kolki, płacz i całodzienne karmienie. Z każdym dniem będzie lepiej, a ciekawe oczy dziecka wynagrodzą codzienny trud.

musztardowy kocyk – Poofi

spodenki – Zara

  • Oj zmienia, zmienia. Ja tę zmianę mam już na świecie 9 miesięcy. Wiele radości, śmiechów satysfakcji a czasem i frustracji.

  • Agata Szczygieł

    Ciekawy wpis. Znam to z doświadczenia i potwierdzam – nie ma nic cenniejszego niż chwila dla siebie, dzięki której można z radością „wrócić” do domu. Poza tym piękne zdjęcia 🙂 Pozdrawiam!

  • Cudownie! :)))) A i zdjęcia piękne! 🙂

  • Szkoda, że niektóre mamy przestały walczyć o siebie i chwilę sam na sam ze sobą znajduję… gdy dzieci się wyprowadzą z domu 🙁