Amica Dream Wash – pralka i suszarka, która ułatwi Ci życie

Czego najbardziej nie lubię z domowych obowiązków? Zdecydowanie prasowania! Robię je, gdy góra prania w szafie przekracza już możliwość zamknięcia zasuwanych drzwi lub gdy na moich wieszakach nie mam już żadnej czystej koszulki. Z racji, że jestem minimalistką to ubrań nie mam zbyt wiele i to prasowanie powinnam robić dość często, ale nie lubię, no paskudnie! Amica Dream Wash to seria pralek i suszarek, która ułatwi Ci życie. Ci i mi! System parowego usuwania zagnieceń już podczas prania i suszenia minimalizuje zagniecenia i gdy podczas pierwszego testu wyjęłam z suszarki koszulkę męża, która nadawała się od razu do włożenia do szafy oniemiałam. Już wyobraziłam sobie te wolne wieczory z książką i winem na huśtawce w ogrodzie zamiast przy desce do prasowania. Jeśli szukasz rozwiązań, którą ułatwią Ci życie to jest wpis dla Ciebie.

Pralka i suszarka Amica Dream Wash

Na możliwość testów najnowszego sprzętu Amici zgodziłam się z przyjemnością. Po pierwsze, dlatego że sprzęty tej firmy są w naszym domu od lat – piekarnik z kuchenką, pralka mojej mamy, lodówki. Po drugie, dlatego że fabryka we Wronkach leży całkiem blisko mnie i kolega, który tam pracuje zawsze w dobrym kontekście wypowiadał się o warunkach zatrudnienia i sprzętach. Aby opisać wszystkie zalety pralki i suszarki z serii Dream Wash musimy przebrnąć przez trochę technicznych specyfikacji. Zaczynamy 🙂

Pralka Amica DAW 8143 DSiBTO wyposażona w system Steam Touch pozwala usunąć aż do 70% zagnieceń. Powoduje to, że prasowanie staje się dużo łatwiejsze, a w przypadku wielu materiałów – zupełnie niepotrzebne. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu funkcji pary wodnej, którą można dołączyć do aż siedmiu programów prania w zależności od rodzaju ubrań.

Zastosowanie pary poprawia również efekty prania. We wstępnym cyklu para wnika pomiędzy włókna rozluźniając je, dzięki czemu detergent może wniknąć głębiej. Pozwala to usunąć nawet największe zabrudzenia, jednocześnie neutralizując niepożądane zapachy. SteamTouch to rozwiązanie szczególnie istotne dla osób, które mają wrażliwą skórę np. dla alergików oraz małych dzieci. Dzięki parze ubrania zostają zdezynfekowane, a niewidoczne gołym okiem drobnoustroje skutecznie usunięte. Polecam szczególnie użycie programu antyalergicznego w trakcie rozszerzania diety maluchów lub do prania ich ręczników, pieluszek muślinowych i bambusowych oraz samych ubranek. Mam wrażenie, że pachną inaczej niż po praniu w poprzedniej pralce. Są czystsze i bardziej świeże.

Polacy mają skłonność do dozowania zbyt dużej ilości detergentu – ma to wpływ nie tylko na zasobność naszego portfela, ale również na środowisko naturalne. Nowy model pralki od Amica DAW 8143 DSiBTO wyposażony jest w system OptiDose do automatycznego dozowania płynu do prania oraz zmiękczania tkanin. Dzięki temu, nie musimy każdorazowo zastanawiać się, jaka ilość płynu będzie odpowiednia – pralka zrobi to za nas. Jeśli w międzyczasie zdecydujemy się na zmianę detergentu, np. na proszek, wystarczy wyłączyć funkcję OptiDose i wsypać go do specjalnego pojemnika OptiCup.

A co jeśli już w trakcie prania zorientujemy się, że nie wrzuciłyśmy piżamki dziecka albo w trakcie prania oblało się ono sokiem z czarnej porzeczki? Lub, co gorsza, wśród wirującej w bębnie białej bielizny zauważymy czerwoną skarpetkę? System Add+ pozwala na otwarcie drzwi już po włączeniu urządzenia – o tym, kiedy bezpiecznie można dołożyć lub wyjąć ubrania poinformuje nas odpowiednia ikona na elektronicznym wyświetlaczu. Dzięki temu rozwiązaniu nie raz uratujemy ulubione ubrania od zafarbowania albo dodamy zapomnianą rzecz do rozpoczętego cyklu prania.

Maksymalna ilość ubrań wkładanych do pralki zależy od konkretnego programu, z którego korzystamy. Niewiele osób wie o tym, że tylko przy niektórych z nich bęben może być załadowany do pełna. (Potem się dziwimy, dlaczego jakieś plamy nie zeszły). Dzięki asystentowi użytkownika MaxLoad, na wyświetlaczu widoczna jest informacja, jaki załadunek będzie właściwy dla danego programu. Pozwala to zoptymalizować działanie pralki i zwiększyć efektywność prania.

Pralka od Amica DAW 8143 DSiBTO wyposażona jest również w inne zaawansowane rozwiązania technologiczne – dzięki silnikowi bezszczotkowemu LogicDrive 2.0 pralka pracuje bardzo cicho, a klasa energetyczna, która o 35% przewyższa standardy najwyższej klasy A+++ sprawia, że urządzenie jest bardzo energooszczędne. Po zakończeniu prania, pralka wydaje sygnał dźwiękowy, na wyświetlaczu pokazuje się napis „End” i urządzenie się wyłącza. Bardzo mądre w przypadku, gdy włączamy pralkę, wychodzimy z dziećmi na zakupy, w trakcie okazuje się, że żeby uniknąć histerii trafiamy na plac zabaw, a w tym czasie nie myślimy o tym, że pralka skończyła prać i trzeba ją wyłączyć. Amica zrobiła to za nas. Dodatkową zaletą tej pralki jest też funkcja ChildLock, która w łatwy sposób zablokuje możliwość zmiany programu prania przez dzieci – dla mnie, mamy dwójki brojących synów – bezcenne.

Linia Dream Wash obejmuje 9 modeli, spośród których możemy wybrać pralki o pojemności do 8 kg, wyposażone w szerokie spektrum dodatkowych, użytecznych funkcjonalności. Na uwagę zasługuje także ich nowoczesny design – sprzęty z linii Dream Wash zostały zaprojektowane tak by stanowiły ozdobę każdego pomieszczenia w którym zagoszczą. Nawet naszej starej pralni, w której wiszą rzeczy robocze z lakierni 🙂

Choć suszarki wśród Polaków jeszcze nie dorównują popularnością pralkom, wzrost zainteresowania nimi wydaje się jedynie kwestią czasu. Praktyczne rozwiązania dostępne w urządzeniach Amica wspierają nas w wykonywaniu codziennych obowiązków, a często nawet wyręczają. Zamiast marnować czas z żelazkiem w ręku możemy iść na spacer, poczytać lub pobawić się z dziećmi. System suszenia parowego SteamTouch dostępny w modelu AWD83LCiBT zapewnia miękkość tkanin i znacząco redukuje ilość zagnieceń. Dzieje się tak dzięki parze wodnej, która wnika głęboko do włókien, rozluźniając je, prostując. Powoduje to, że tkaniny stają się zauważalnie mniej pogniecione dzięki czemu w wielu przypadkach nie trzeba ich prasować.

A jaka jest dla mnie największa zaleta samej suszarki jako urządzenia? To że jesienią, zimą, ale też latem w dni deszczowe w krytycznej sytuacji mogę wrzucić mokre pranie od razu do suszenia i po jakimś czasie wyjmuję suche i mało pogniecione ubrania gotowe do założenia. Przydaje się to szczególnie przed jakimś wyjściem, gdy dziecko nieopatrznie obleje uszykowaną kieckę jakimś napojem lub po prostu przy dzieciach. W zeszłym roku w maju, Olek w ciągu dwóch dni zużył wszystkie zakupione dla niego ciuszki i w deszczowe dni pranie nie schło w domu zbyt szybko. Suszarka w takich sytuacjach ratuje życie.

Wygodne i precyzyjne uzupełnianie wody potrzebne do parowego suszenia zapewnia AquaDose – dozownik przeciwdziałający rozlaniu i bąblowaniu wody, którego specjalny kształt szyjki ułatwia wlanie płynu. Czujników DrySensor rozpoznają temperaturę i poziom wilgotności wsadu i automatycznie dopasowują do nich czas suszenia – krótsze kierowanie ciepłego powietrza na tkaniny bardziej je chroni. Duża pojemność bębna sięgająca aż 8 kg gwarantuje efektywne suszenie wielu ubrań naraz. W urządzeniach zastosowano nowoczesny bezszczotkowy silnik nowej generacji – LogicDrive 2.0, który zapewnia długą i cichą pracę, co mocno doceniam, bo poprzednią pralkę słyszałam przez trzy pary drzwi w kuchni.

Suszarki AWD83LCiBT wyposażono w duży wyświetlacz LED, który ułatwia sterowanie urządzeniem i dostęp do potrzebnych informacji oraz aktualnych parametrów cyklu. Gdy konieczne będzie przeczyszczenie filtra, dzięki technologii LED komunikat natychmiast pojawi się na wyświetlaczu.

Suszarka posiada klasę energetyczną A+++, która zapewnia oszczędność energii, a co za tym idzie – niższe rachunki za prąd. O nasz domowy budżet zadba także rozwiązanie HeatPump, które do suszenia wykorzystuje niższą temperaturę, dzięki czemu zużywa aż czterokrotnie mniej energii. Ubrania są pod każdym względem zabezpieczone przed zniszczeniem, ponieważ HeatPump stwarza naturalne i przyjazne warunki dla suszonej odzieży, porównywalne do sytuacji, w której pranie schnie na słońcu.

Spośród tych wszystkich zalet i nowoczesnych rozwiązań nowych urządzeń Amica z serii Dream Wash najbardziej spodobało mi się parowe usuwanie zagnieceń SteamTouch oraz możliwość dodawania lub wyjęcia ubrań w trakcie prania. Cicha praca i automatyczne wyłączenie po skończonym cyklu ułatwia życie i pozwala uwolnić głowę od myślenia nad tym, czy na pewno wyłączyliśmy pralkę lub suszarkę. Ona robi to za nas.

No Comments

Leave a Reply