Domowy peeling cukrowy

Jakie kosmetyki są najlepsze? Oczywiście te naturalne lub z jak najmniejszą liczbą składników. Osobiście preferuję takie i takie. Nie ogarniam jeszcze składów, ale chciałabym w niedługim nauczyć się świadomie czytać etykiety. Często kupujemy coś dla opakowania albo z czystej ciekawości, gdy zobaczymy dany produkty w ulubionej gazecie. Nie ma się co oszukiwać, marketing działa zawsze i wszędzie. Możemy jednak próbować tworzyć sobie spa we własnym domu i zrobić na przykład domowy peeling cukrowy.
domowy peeling cukrowy, biała miseczka ib laursen, kosz bloomingville

Domowy peeling cukrowy 

Od czasu do czasu warto zafundować swojej skórze peeling. Ściera on zrogowaciały i suchy naskórek i sprawia, że ciało ponownie jest gładkie i bez skaz. Przetestowałam już kilka kosmetyków i jedyny kupny peeling, który używam jest do twarzy. Preferuję zdecydowanie gruboziarniste mazie i dlatego swój ulubiony i najbardziej skuteczny przygotowuję w domu. Czego nam potrzeba? Kilku łyżek oliwy z oliwek oraz garść cukru. Jest to domowy peeling cukrowy, który nie tylko zetrze suchą skórę, ale dodatkowo bardzo intensywnie nawilży. Wszystko dzięki oliwie. Jeżeli całą operację będziecie robić w wannie uważajcie, bo robi się ślisko.
domowy peeling cukrowy, biała miseczka ib laursen, kosz bloomingville

 

No Comments

 • Reply
  Daria Klesyk
  2 grudnia 2015 at 15:06

  Sama lubię takie domowe kosmetyki jednak ostatnio rzadko z nich korzystam choć ciągle powtarzam sobie, że czas do tego wrócić.

 • Reply
  Bogusia M
  2 grudnia 2015 at 16:34

  Dla mnie cukier czy kawa w połączeniu z oliwą są niestety za tłuste:/

 • Reply
  Kobiecy Żywioł
  2 grudnia 2015 at 19:15

  Dokładnie znam Twój przepis 🙂 sama chętnie z takiego korzystam 🙂

 • Reply
  Qade
  3 grudnia 2015 at 17:13

  Gratuluję pomysłowości 😉 Pozdrawiam!

 • Reply
  Magda /All things pretty and simple
  5 grudnia 2015 at 20:13

  Dla mnie dodatkowym plusem takich domowych kosmetyków jest to, że nie są testowane na zwierzętach. Od dawna już "przymierzam" się do zrobienia takiego peelingu, ale wychodzi ze mnie straszny leń-biję się w piersi. Wykorzystam Twój sposób na pewno, tym bardziej, że oliwy u mnie pod dostatkiem 🙂 pzdr!!!

 • Leave a Reply