Jesteś bogata, jeśli masz czas

Zastanawiasz się czasem, co jest największym luksusem? Co sprawia, że możemy czuć się lepiej, bardziej spełnieni? Nie szukaj odpowiedzi wśród drogich wakacji, najnowszego auta, pliku banknotów w portfelu lub cyferek na koncie. To czego dziś możemy zazdrościć sobie najbardziej to CZAS.

Czas na miłość, relaks, beztroskie podróże, leżenie na kocu na swoim ogrodzie, oglądanie filmu w środku tygodnia do drugiej w nocy. Czas na brak pośpiechu w kolejce w sklepie, brak krzyków i popędzania drugich za kierownicą. Czas na przytulanie dziecka i czytanie mu codziennie kilku książek na dobranoc. Czas na moczenie nóg w balii, jedzenie czereśni na drabinie prosto z drzewa.

Co Ci po pieniądzach skoro poczucie szczęścia dają one tylko na chwilę? Zaraz po zakupach lub wizycie kuriera znów masz poczucie straty, myśli że mogłaś wybrać lepiej, dłużej się zastanowić, bo przecież przepadło Ci milion opcji. Konstrukcja tego systemu została dokładnie przebadana i przeanalizowana, byśmy łatwo wyjść z jego macek nie mogli.

Miło i przyjemnie jest nie myśleć, pędzić bez tchu, widzieć wzrastającą kwotę na koncie bankowym. Tylko co z tego, jeśli nie mamy CZASU nacieszyć się tymi dobrami? Tym domem, co był marzeniem, a teraz jest już codziennością. Wymarzonym partnerem, przy którym budzimy się każdego poranka w łóżku. Dzieckiem, o które walczyliśmy kilka lat.

Porównujemy się. Patrzymy na odbicia wirtualnych wizerunków. Bez chłodnej kalkulacji, prostej myśli, czy to nasza potrzeba, czy cudza, kopiujemy kogoś wnętrze, ubrania i myślimy, że to nam da COŚ. Czy daje? Może na chwilę tłumi poczucie pustki. Brak rozmów, bliskości, poczucia wspólnoty, gwaru rodziny. Można żyć tak przezroczyście. Tylko czy chcesz? Czy będziesz doceniać CZAS?

Te piękne kadry wykonała Malwina Dębczyńska podczas parapetówki Klasy Pani Woźnej. Miałam czas i chęci, by dzielić się radością z kupna nowego domu z innymi. Czy Ty też musisz? Nic nie musisz. Tylko możesz.

No Comments

Leave a Reply