Odżywianie

Najprostsze placki z jabłkami

Wiecie czego trzeba mamie z małym dzieckiem? Dodatkowego czasu i mocy. Skąd to brać? Czasu to raczej nie wyczarujemy nawet lampą Alladyna, ale z tą mocą można nieco popróbować. Główną przyczyną naszej ospałości jest dieta bogata w zbyt dużą ilość cukru oraz brak ruchu. Będziecie teraz na mnie krzyczeć, że przecież cały dzień ganiacie za dzieckiem. Ja też, ale to nie o taki ruch chodzi. Ileż to ja potrafię siedzieć i pilnować czy aby nie spadnie na głowę ten okruch albo ile razy biegnę za nim z salonu do kuchni żeby nie zrzucił na siebie krzesła lub czegoś gorącego. Tak, my mamy, posiadamy taki motor z napędem rakietowym, ale czasem wymaga on dodatkowego akumulatora.
placki z jabłkami, biały talerz ikea, cynamon w lasce

Najprostsze placki z jabłkami

Naprawdę bardzo trudno jest czasem się powstrzymać przed zjedzeniem czekolady, paczki żelków lub innych słodyczy. Przed okresem szczególnie nadchodzi jakaś wielka chęć, którą miotłą przegonić się nie da. Wtedy przypominam sobie zawsze, że mój mózg chce mnie oszukać. On idzie na łatwiznę i gdy organizm potrzebuje konkretnego minerału, witaminy to za nic w świecie nie pozwoli myśleć o bananie, a właśnie o tabliczce czekolady. To najważniejsza rzecz, jaką wyniosłam z książki Zamień chemię na jedzenie. Są tam różne przykłady takich oszustw, w które dajemy się nabrać. Żeby tego uniknąć trzeba dbać o dietę każdego dnia. Woda, owoce, warzywa i najlepiej jak najmniej cukrów.
Wiem, że czasem coś słodkiego zjeść trzeba, ale wtedy próbuję wymyślić taki obiad, który bardziej przypomina deser, a wszystkie ciągoty jakoś odchodzą. W piątki nie jemy mięsa, więc to najlepszy dzień na zrobienie słodkiego obiadu. Dziś nawet Staś pokusił się na moje placki z jabłkami, choć oszczędziłam mu polewy z syropu klonowego i dodatkowej porcji cynamonu. Faceci nigdy nie zrozumieją, dlaczego raz na miesiąc nie możemy się opanować i jemy, jemy, jemy.

Placki z jabłkami, cynamonem i syropem klonowym

szklanka mąki
3 starte na grubych oczkach jabłka bez skórki
3 jajka
brązowy cukier do smaku
mielony cynamon
syrop klonowy
Mąkę, jabłka i jajka miksujemy na gładką masę. Dodajemy cukier do smaku. Ja smażyłam placki bez żadnego oleju po jakieś 3/4 minuty na jedną stronę. Jak się mocniej rozgrzeje patelnia to jeszcze szybciej. Usmażone placki oblewamy syropem i posypujemy cynamonem. Ja jeszcze dodałam go dodatkowo do surowego ciasta. Idealnie smakują w “te dni” z ciepłym mlekiem, kocem i drzemką.
placki z jabłkami, syropem klonowym i cynamonem

 

 

placki z jabłkami, syropem klonowym i cynamonem

 

mleko z cynamonem, kubek w gwiazdki krasilnikoff

 

placki z jabłkami i cynamonem

 

placki z jabłkami i cynamonem

 

placki z jabłkami i cynamonem

 

placki z jabłkami i cynamonem

 

placki z jabłkami i cynamonem

 

You Might Also Like