Zabawa

Roczek Stasia – nasze dekoracje

Dzień za dniem, posiłek za posiłkiem, pielucha za pieluchą. Uśmiechy, karmienie piersią, pierwsze łyżeczki marchewki. Od kilku tygodni samodzielne chodzenie i coraz większa samodzielność. Rok przeleciał szybko i praktycznie bezboleśnie. Od 2 miesiąca noce w większości przespane, jeden katar i mnóstwo energii. Dziecko zmieniło we mnie wiele rzeczy. Przede wszystkim jednak to, że przedmioty nie mają żadnego znaczenia i jeżeli nie ma się obok drugiej osoby to są one bezwartościowe.
DSC_3205

Roczek Stasia – nasze dekoracje

Nie miej mi tego za złe, ale podczas samej imprezy Stasia nie miałam ani ochoty, ani czasu robić zdjęć naszych dekoracji. Postanowiłam wszystkie nasze dodatki sfotografować na spokojnie dzisiaj. To był dobry pomysł, bo słońce i światło od rana już świeciło. Kolorystyka dodatków została tak dobrana żeby pasowała do naszego beżowego salonu. Być może myślałaś, że wykonam część dekoracji samodzielnie. Szczerze? Nie miałam na to czasu, bo w czasie urlopu Męża skupiłam się na pisaniu magisterki, a nie wykrawaniu z papieru trójkątów. W tej chwili oferta firm zajmujących się upiększaniem domowych imprez jest tak ogromna, że czasem samodzielne robienie ozdób się nie opłaca. Chyba, że ktoś stawia na minimalizm i wybiera świeczkę na tort i kilka balonów. Ja pewnie w przyszłym roku też nie będę już niczego dekorować, ale na pierwsze urodziny pierworodnego Synka chciałam stworzyć coś wyjątkowego.
Muszę się przyznać, że nie namęczyłam się przy tej imprezie za bardzo, bo na obiad mieliśmy catering zamówiony w sprawdzonym miejscu, a ciasta i tort upiekła mi Babcia. Wraz z Mamą szybko ogarnęłyśmy rozkładanie i mycie, chociaż niestety rosół jadłyśmy już zimny… Nie wiem, jak Ty, ale ja nie przepadam za dużymi zbieraninami. Wolę się spotkać z jedną rodziną i pogadać z każdym niż zapraszać prawie 20 osób, bo wtedy jestem styrana jak koń i nie zamienię z nikim nawet słowa.
Może kogoś nasze dekoracje zainspirują i zechce stworzyć podobną kompozycję, dlatego poniżej podaję linki do wszystkich produktów i miejsc, gdzie je można znaleźć.
balony – mięta, złoto, srebro
piki do muffinek – piórka, kółka
pompony – miętowy, biały
serwetki – białe, miętowe
Jeśli jesteście z okolic Poznania i szukacie sprawdzonego cateringu to ja polecam firmę Estella. Na chrzciny również zamawialiśmy tam jedzenie i nie ma się do czego przyczepić. Dobra cena, dowóz do domu i odbiór naczyń również z domu. Wszystko gorące, świeże i smaczne.
DSC_3194
DSC_3202
DSC_3223
DSC_3215
DSC_3206
DSC_3239
DSC_3275
DSC_3234